Elbląskie Hospicjum udziela wsparcia, wszechstronnej pomocy, również psychologicznej, naszym Pacjentom, przebywającym na oddziale oraz w opiece domowej. Równie ważne jednak są dla nas Rodziny naszych pacjentów-zarówno te, które odwiedzają ich na oddziale, jak i członkowie rodzin zamieszkujących wspólnie z Chorym.
Każda rodzina stanowi zamknięty system, który kieruje się własnymi prawami, mechanizmami, uwarunkowaniami. Ciężka choroba naszych najbliższych jest ogromnym obciążeniem dla całego systemu- wszystkich członków rodziny, dlatego też szczególnego wsparcia wymagają osoby najbliższe Pacjentowi. Również one potrzebują pomocy, oparcia, możliwości podzielenia się własnymi wątpliwościami, uzyskania porady.