Styczeń 2023r.
Jak co roku udostępniamy darmowy program do rozliczania się z Urzędem Skarbowym, z wpisanym już naszym numerem KRS 0000246821.


Przekaż 1% naszej organizacji

Darmowe rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Hospicjum Elbląskie może się powiększyć. Planowana jest bowiem budowa nowego skrzydła, w którym ma się znaleźć komfortowy oddział pobytu dziennego.

Niestety jak na razie na to przedsięwzięcie brakuje środków. Dlatego serdecznie zachęcamy do przekazywania nam 1%. podatku, będziemy też zbierali złotówkę do złotówki podczas akcji charytatywnych i z darowizn.


Nasz spot z lutego 2015r.
1% dla Podopiecznych Hospicjum Elbląskiego. Tych małych i tych starszych.

 

Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego jest Organizacją Pożytku Publicznego,
dzięki czemu można przekazywać na jego rzecz 1 % podatku.

 Wystarczy w formularzu PIT wypełnić zamieszczony w nim "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)". W rubryce "Numer KRS" należy wpisać nr KRS 0000246821 a w rubryce "Wnioskowana kwota" podać kwotę stanowiącą 1% podatku i zaokrągloną do pełnych dziesiątek w dół.


Każda złotówka jest dla nas cenna i za każdą dziękujemy.


ARCHIWUM

Styczeń 2018 roku.
Jak co roku udostępniamy darmowy program do rozliczania się z Urzędem Skarbowym, z wpisanym już naszym numerem KRS 0000246821.

Uruchom PIT On-Line Pobierz program PitScan 2017Styczeń 2017 roku.

Jak co roku udostępniamy darmowy program do rozliczania się z Urzędem Skarbowym, z wpisanym już naszym numerem KRS 0000246821.

Uruchom PIT On-Line   Pobierz program PitScan 2016


Styczeń 2016 roku.
Jak co roku udostępniamy darmowy program do rozliczania się z Urzędem Skarbowym, z wpisanym już naszym numerem KRS 0000246821.


Uruchom PIT On-Line    Pobierz program PitScan 2015


 

 

Styczeń 2015 roku.
Jak co roku udostępniamy darmowy program do rozliczania się z Urzędem Skarbowym, z wpisanym już naszym numerem KRS 0000246821.Drodzy Przyjaciele, już wkrótce zakończy się rok podatkowy 2013. Rozliczając Pit-y pamiętajcie, że możecie przekazać nam 1% swojego podatku!

 

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, nasz nr w Krajowym Rejestrze Sądowym to 0000 246821.

http://www.mpips.gov.pl/bip/wykaz-organizacji-pozytku-publicznego/

Z myślą o Państwu i w tym roku udostępniamy darmowy program do rozliczania pitów, z wpisanym naszym numerem KRS


12 stycznia 2013


Drodzy Państwo, kolejny okres rozliczeń podatkowych w toku.

Po raz kolejny prosimy o przekazanie Waszego 1% naszemu Hospicjum.
Nieważne jaką kwotę stanowi Wasz 1% podatku, cieszymy się z każdej złotówki, bo one pozwalają nam podnosić komfort życia pacjentów naszej placówki.

Z myślą o Państwu i w tym roku udostępniamy darmowy program do rozliczania pitów, z wpisanym naszym numerem KRS.
Wersja formularza online:--

Styczeń 2013


Drodzy Przyjaciele!

Z radością informujemy, że wpłaty z 1 % na rzecz naszego Hospicjum za rok 2011 wyniosły 271.747,70 zł.
W maju 2013 roku minie 25 lat od chwili, gdy na terenie Elbląga, wolontariacko, zaczęło działać nasze hospicjum. Przez te wszystkie lata wiele było osób, które otoczyliśmy opieką. Rocznie opiekujemy się ponad 600 chorymi osobami, a także wspieramy ich bliskich.

To dzięki Wam możemy poprawiać komfort życia ciężko chorych pacjentów Elbląskiego Hospicjum. Dziękujemy, że ciągle jesteście z nami, bardzo tego potrzebujemy. Ofiarowaną pomoc przeznaczamy przede wszystkim na zakup wyposażenia do Hospicjum Elbląskiego.

Szczegółowe sprawozdania zamieszczamy w zakładce Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego oraz w sprawozdaniach do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Życzymy Państwu, wszystkiego dobrego w nowym 2013 roku!
Polecamy się nadal Państwa pamięci!


12 stycznia 2012


Drodzy Państwo, zaczął się okres rozliczeń podatkowych.

Chcemy gorąco zachęcić do przekazywania 1% Waszego podatku naszej organizacji i w tym roku.
Cieszymy się ogromnie z każdej złotówki i dziękujemy serdecznie za wszystkie, bo dzięki tym środkom możemy podnosić komfort bolesnego życia ciężko chorych osób, którymi opiekuje się zespół Hospicjum Elbląskiego.
Polecamy w tym roku darmowy program do rozliczania pitów. Wystarczy, że klikniesz jeden z poniższych linków i pobierzesz program do rozliczenia, bądź rozliczysz się online. To proste!

Wersja formularza do pobrania ze strony:

Wersja programu On-Line:

Styczeń 2012


Specjalne podziękowania za waszą pomoc

Dyrektor
Wiesława Pokropska

Styczeń 2011


Z ogromną przyjemnością informujemy, że przekazanie 1% podatku zostało jeszcze bardziej uproszczone. Złożenie wniosku o przekazanie 1% podatku na rzecz Hospicjum Elbląskiego oznacza podanie w zeznaniu rocznym numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego 0000246821 oraz kwoty w wysokości nieprzekraczającej 1% podatku należnego.
Naczelnik urzędu skarbowego na wniosek podatnika jest zobowiązywany przekazać na rzecz jednej organizacji pożytku publicznego kwotę w wysokości nieprzekraczającej 1% podatku należnego wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
Kwota 1% podatku należnego przekazana zostanie na rachunek bankowy OPP, który został wskazany w wykazie ogłoszonym przez ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego. Kwota ta jest pomniejszana o koszty przelewu bankowego.
Formularze PIT zawierają też specjalne pole, dedykowane danym osobowym Podatnika, bardzo prosimy o wypełnienie go, umożliwi nam podziękowanie Państwu.
Dziękujemy Wam Drodzy Przyjaciele z całego serca za zaufanie i za wspieranie misji hospicyjnej!


Grudzień 2010


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że środki z 1% podatku, pozyskiwane od Państwa w latach 2007-2010 i gromadzone na rachunkach bankowych Stowarzyszenia, stanowią kwotę ok. 842 tys. zł.
Dzięki tym środkom oraz darowiznom mogliśmy zadbać o wysoki standard opieki nad pacjentami, bowiem wyposażyliśmy za nie nowe hospicjum w dobrej jakości sprzęt medyczny i techniczny. Duża część sprzętu nie mogła być przeniesiona ze starej siedziby, gdyż to były bardzo stare i wysłużone rzeczy. Również auta którymi zespół hospicyjny jeździł do pacjentów miały po kilkanaście lat i nie były już bezpieczne, zakupiliśmy więc samochód osobowy, którym zespół fachowców jeździ do pacjentów.
Cieszymy się ogromnie i dziękujemy gorąco, tym bardziej, iż mamy świadomość, że kontrakt Hospicjum Elbląskiego z Narodowym Funduszem Zdrowia na taki standard opieki nigdy by nie pozwolił.
Sprawiliście Państwo dużo radości wielu ludziom, podnieśliście komfort bolesnego życia ciężko chorych osób, którymi opiekuje się zespół Hospicjum Elbląskiego.
Dziękujemy serdecznie za wsparcie i prosimy o pamięć w latach następnych, Wasza pomoc jest nam ciągle bardzo potrzebna. My zaś obiecujemy, że w dalszym ciągu będziemy ciężko pracować aby zasłużyć na Wasze, drodzy Przyjaciele zaufanie!


Luty 2010

Drodzy Przyjaciele. Dostajemy telefony z zapytaniem czy i w tym roku można przekazywać 1% na rzecz Elbląskiego Hospicjum. Oczywiście, że tak, a robimy to tak jak w zeszłym roku. Wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 czy PIT-38. (1% przekazują więc w tym roku również podatnicy podatku liniowego, ryczałtowcy oraz podatnicy grający na giełdzie.)

Jeśli chcecie przekazać nam 1% swojego podatku, wystarczy wskazać w formularzu PIT poniższe dane:

STOWARZYSZENIE NA RZECZ HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO
Nr KRS: 0000 246821

Formularze PIT zawierają też specjalne pole, dedykowane danym osobowym Podatnika, bardzo prosimy o wypełnienie go, umożliwi nam podziękowanie Państwu.

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele,

Ogromnie się cieszymy, że obdarzyliście nas zaufaniem i po raz kolejny przekazaliście 1% podatku na konto naszego Stowarzyszenia, które jest organem założycielskim Hospicjum św. Jerzego im. Dr A. Gabrysiak w Elblągu.
Za rok 2008 przekazaliście nam blisko 300 000 zł. To kwota, dzięki której nasze marzenie o wyposażeniu właśnie powstającego, nowego hospicjum staje się realne. Budynek ma zostać oddany już w maju 2010 roku. Budowa finansowana jest ze środków miasta Elbląg, lecz wyposażenie go spoczywa na naszych barkach, stąd większość środków pozyskiwanych z akcji charytatywnych i 1% podatku przeznaczamy na zakup kosztownego sprzętu, który będzie służył pacjentom hospicjum, poprawiając komfort ich bolesnego życia. Hospicjum Elbląskie ma być bowiem dla chorych ich drugim domem.

Dziękujemy serdecznie! Możecie Państwo być pewni, że żadna złotówka nie zostanie zmarnowana! Jednocześnie prosimy o dalszą pomoc w promowaniu akcji pozyskiwania 1% podatku.

Nadchodzą Święta, pragniemy złożyć Państwu życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej atmosferze. A Nowy Rok niech przyniesie pokój oraz realizację osobistych i zawodowych zamierzeń.
W imieniu członków STOWARZYSZENIA NA RZECZ HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO, pracowników, wolontariuszy i pacjentów Hospicjum św. Jerzego im. Dr Aleksandry Gabrysiak w Elblągu,

Dyrektor
Wiesława Pokropska


Drodzy Darczyńcy!

W imieniu pacjentów, członków Stowarzyszenia na Rzecz Hospicjum Elbląskiego, pracowników oraz wolontariuszy Hospicjum św. Jerzego im. dr A. Gabrysiak w Elblągu, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Państwu za przekazanie 1% podatku za 2007 rok. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy gest zaufania. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli zrobić wiele dobrego. Planujemy zakupienie sprzętu medycznego, co stanowi dla nas od wielu lat absolutny priorytet, a na co zwykle brakuje środków.
Chętnie podziękowalibyśmy wszystkim osobiście, aczkolwiek w tym roku oddziały Urzędu Skarbowego, powołując się na ochronę danych osobowych, nie udostępniły nam danych Darczyńców, dlatego kierujemy do Państwa gorącą prośbę o przekazanie podziękowań osobom, do których nie możemy ich osobiście skierować. Dziękujemy!

ZAPOWIEDŹ ZMIAN

Niebawem do Państwa dyspozycji będą oddane nowe formularze, którymi będą posługiwać się podatnicy rozliczający się za rok 2008. Te formularze będą zawierały specjalne pole dedykowane przekazaniu 1% podatku. W tym polu będzie miejsce na dane osobowe Darczyńcy, co pozwoli nam na kontakt.
Dodatkowo od 2009 roku 1% podatku będzie można przekazać także od dochodu pochodzącego ze sprzedaży lokalu.
Dziękujemy za Państwa wielkie serce. Nasza wdzięczność stanowi kroplę w porównaniu z morzem wdzięczności naszych podopiecznych.


Dyrektor Hospicjum św. Jerzego im. dr A. Gabrysiak w Elblągu
Wiesława Pokropska


1% Twojego podatku za rok 2008

może pomóc pacjentom Elbląskiego Hospicjum!

Drodzy Przyjaciele!

I w tym roku przekazanie 1% podatku jest niezwykle proste i nic nie kosztuje.
Jak przekazać 1 % podatku dla Elbląskiego Hospicjum? Wystarczy w odpowiednim formularzu PIT umieścić dane:

STOWARZYSZENIE NA RZECZ HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO
oraz numer KRS 0000 246821

Kto może przekazać 1% podatku?

  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28),
  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT-36 i PIT-37),
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku (PIT-36L),
  • podatnicy uzyskujący niektóre dochody kapitałowe (PIT-38),

W tym roku formularze będą zawierały specjalne pole dedykowane przekazaniu 1% podatku. W tym polu będzie miejsce na dane osobowe Darczyńcy, co umożliwi nam na kontakt i umożliwi osobiste podziękowanie.
Dodatkowo od 2009 roku 1% podatku będzie można przekazać także od dochodu pochodzącego ze sprzedaży lokalu.

Dziękujemy! Każda złotówka jest cenna, żadna nie zostanie zmarnowana!Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!

Serdecznie dziękujemy Wam za zaufanie, za dar w postaci 59.985,03 zł, gdyż właśnie taką sumę przekazaliście na rzecz naszej organizacji w roku 2007.

Dziękujemy tym bardziej, że w zeszłym roku przekazywanie 1% było dość skomplikowane.
Pieniądze przekazywane naszej organizacji służą wspieraniu Hospicjum św. Jerzego w Elblągu.
Jeśli i w tym roku zechcecie Państwo wesprzeć Elbląskie Hospicjum 1 procentem podatku, poniżej informujemy jak to zrobić.

W TYM ROKU ROZLICZAMY SIĘ WEDŁUG NOWYCH ZASAD!

Nie dokonujemy już samodzielnie przelewów na konto organizacji opp! Zrobi to za nas urząd skarbowy! Na wniosek podatnika przekaże on wskazanej organizacji kwotę w wysokości 1% podatku wynikającego z zeznania podatkowego (zaokrągli ją do pełnych dziesiątek groszy w dół).
Co my musimy zrobić?
W zeznaniu podatkowym podać:

  • nazwę organizacji
  • numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS )
  • w jakiej wysokości organ podatkowy ma dokonać wpłaty (1% podatku)

Urząd skarbowy ma trzy miesiące na dokonanie przelewu Twojego 1% podatku na rzecz opp, czyli do 30 lipca 2008 roku.

Baza organizacji pożytku publicznego znajduje się m.in. w Dzienniku Urzędowym RP "Monitor Polski", na portalu ngo: www.pozytek.ngo.pl/x/89738
Aby wskazać naszą organizację należy wpisać pełną nazwę STOWARZYSZENIE NA RZECZ HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO oraz nr KRS 0000246821.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie!


Rubruka w PIT

W 2006 roku, dzięki 1% Państwa podatku, pozyskaliśmy 15 tys. zł. To nieoceniona pomoc dla pacjentów naszego hospicjum.
Za te pieniądze kupiliśmy sprzęt audiowizualny, materiały do terapii oraz specjalne fotele relaksacyjne, potrzebne do realizacji tzw. "pobytów dziennych" oraz opłacamy posiłki i terapeutów. Podczas takiego "pobytu dziennego" odbywa sie spotkanie przy kawie, rozmowy, obiad oraz zajęcia terapeutyczne. Z pacjentami pracują: psychologowie, kapelan, terapeutka - rehabilitantka oraz pracownik socjalny.
Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni za możliwość realizacji naszych pomysłów!
W tym roku 1% Państwa podatku, z przeznaczeniem na potrzeby elbląskiego hospicjum, pozyskuje STOWARZYSZENIE NA RZECZ HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO. Gwarantujemy, że Państwa pieniądze będą dobrze służyć pacjentom Hospicjum św. Jerzego w Elblągu.
Jak przekazać 1%? Kliknij na odpowiedni link:
Jak przekazać 1%?
Co to jest odpis 1%?

Dane:
STOWARZYSZENIE NA RZECZ HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO, 82-300 Elbląg ul. Chopina 10;
tel./fax: 055 239 61 51 www.ehospicjum.pl e-mail: stowarzyszenie@ehospicjum.pl
KRS 0000 246821
KONTO 30 1240 1226 1111 0010 0946 0053


Druk przelewu można wydrukować wchodząc na stronę NGO (i kliknąć link: wydrukuj druk przelewu/wpłaty 1% podatku) tutaj,bądź skorzystać z zamieszczonego poniżej wzoru.


Druk przelewu

 

Kontakt

Hospicjum Elbląskie
im. dr Aleksandry Gabrysiak

ul. Toruńska 17B,
82-300 Elbląg
biuro@ehospicjum.pl
www.ehospicjum.pl
Telefony
Pielęgniarka koordynująca
Oddział
Opieka domowa
Pracownik socjalny
Gabinet lekarski
więcej ...

55 239 61 52
55 239 61 50
55 239 61 51
55 239 61 51
55 239 61 58