25 września 2013 r.

Z inicjatywy Burmistrza Pasłęka i Dyrektor Wiesławy Pokropskiej zasadziliśmy dziś w Pasłęku 5000 żonkili, inaugurując Pola Nadziei 2014. Miejscem Żonkilowego Pola Nadziei został teren zieleni miejskiej zlokalizowany u zbiegu ulic 3 Maja i Spółdzielczej.

Obecni na uroczystym sadzeniu byli: Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, przewodniczący Komisji Społeczno-Oświatowej Mariusz Ficak oraz dyrektorzy i uczniowie placówek oświatowych - Przedszkola Samorządowego Nr 1, Przedszkola Samorządowego Nr 2, Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku (Szkoła Podstawowa Nr 3 i Gimnazjum Nr 2), Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pasłęku, Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku, Szkoły Podstawowej w Rogajnach, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej, przedstawiciele Hospicjum Elbląskiego oraz mieszkańcy Pasłęka.
Od nas była delegacja hospicyjna w osobach: Dyrektor Wiesława Pokropska, Anna Podhorodecka, Joanna Świercz, Joanna Grzesikiewicz, Beata Bajor, Maria Winiewska oraz Joanna Borowska Berendt, a także nasza droga Wolontariuszka z Pasłęka Pani Bożena Brodnicka.

Zostało przygotowanych 9 pól (3m x 5m), przy których ustawione były skrzynki z cebulkami.
Pierwszego zasadzenia dokonali włodarze, przedstawiciele Hospicjum, potem przedstawiciele i uczniowie szkół i przedszkoli - opiekunowie poletka żonkilowego, którzy obiecali doglądać uprawę do wiosny.
Atmosfera spotkania była bardzo ciepła, mimo chłodnej aury. Gospodarze spisali się na medal!

Dziękujemy.