Ś𝕨𝕚𝕒𝕥𝕠𝕨𝕪 𝔻𝕫𝕚𝕖ń ℂ𝕙𝕠𝕣𝕖𝕘𝕠

🌟 𝔻𝕫𝕚𝕤𝕚𝕒𝕛 Ś𝕨𝕚𝕒𝕥𝕠𝕨𝕪 𝔻𝕫𝕚𝕖ń ℂ𝕙𝕠𝕣𝕖𝕘𝕠 🌟

Dziś 11 lutego - XXIV Światowy Dzień Chorego. To szczególny dzień.

Pragniemy podkreślić słowa Ojca Świętego, zawarte w Orędziu na ten dzień, a które nabierają szczególnego znaczenia w kontekście opieki hospicyjnej:

"Nie jest dobrze, by człowiek był sam. To właśnie relacje i wsparcie stanowią nieodłączny element leczenia […] Bracia i siostry, pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie, jest bliskość pełna współczucia i czułości. Dlatego opieka nad chorym oznacza przede wszystkim troskę o jego relacje, wszystkie jego relacje: z Bogiem, z innymi – rodziną, przyjaciółmi, pracownikami służby zdrowia – ze stworzeniem, z samym sobą. Czy jest to możliwe? Tak, jest to możliwe i wszyscy jesteśmy wezwani do zaangażowania się, aby tak się stało. Spójrzmy na obraz Dobrego Samarytanina (por. Łk 10, 25-37), na jego zdolność do zwolnienia kroku i stania się bliźnim, na czułość, z jaką koi rany cierpiącego brata.[…]”

W naszym Hospicjum przygotowujemy się do spotkania poświęconego Chorym, które odbędzie się w dniu 13 lutego, we wtorek. O godz. 11:30 rozpoczniemy mszą świętą celebrowaną przez J.E. ks. Biskupa Jacka Jezierskiego, a podczas mszy udzielony zostanie sakrament chorych. 🙏💖

W tym dniu, razem z Wiceprezydentem Miasta, panem Michałem Missanem, składać będziemy życzenia Pacjentom Hospicjum, przynosząc im życzliwe słowa i naszą obecność.

Kontakt

Hospicjum Elbląskie
im. dr Aleksandry Gabrysiak

ul. Toruńska 17B,
82-300 Elbląg
biuro@ehospicjum.pl
www.ehospicjum.pl
Telefony
Pielęgniarka koordynująca
Oddział
Opieka domowa
Pracownik socjalny
Gabinet lekarski
więcej ...

55 239 61 52
55 239 61 50
55 239 61 51
55 239 61 51
55 239 61 58