🌹 SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY PRZYJACIELE!

Dzisiaj, 30 sierpnia w naszym Domu Hospicyjnym odbyła się niezwykła uroczystość. W obecności Księdza Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego, do kaplicy p.w. św. Jana Pawła II wprowadzone zostały relikwie Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Mszy św. przewodniczył ks. dr Jacek Jezierski, Biskup Elbląski. W uroczystości udział wzięli również: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, przyjaciele, pracownicy, wolontariusze i pacjenci hospicjum.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną i dobro pacjentów, uroczystość odbyła się w jak najwęższym gronie osób, a msza św. była transmitowana za pośrednictwem radiowęzła.

O możliwość pozyskania Relikwii Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dyrektor Wiesława Pokropska, zwróciła się do Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego ze szczególnych powodów. Przede wszystkim jest spokrewniona z Prymasem - matka z domu Wyszyńska, była stryjeczną siostrą kard. Stefana Wyszyńskiego. Pani dyrektor zadbała więc o to, aby Kult Błogosławionego Stefana w kaplicy hospicyjnej był żywy. Od 2008 roku modliliśmy się o beatyfikację Kardynała 28 dnia każdego miesiąca. Modlitwy z powyższą intencją kontynuowane były do czasu beatyfikacji, aktualnie modlimy się w intencji kanonizacji (28 dnia każdego miesiąca).

Dodatkowo pani dyrektor przekazała świadectwo uzdrowienia ks. Jana Sindrewicza, który był pierwszym dyrektorem i Kapelanem Hospicjum Elbląskiego. W czasie trwania procesu beatyfikacyjnego - od 20.02.2017 r., czyli dnia zachorowania ks. Jana, do końca 2017 r. odbywały się modlitwy i msze św. za wstawiennictwem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, o uzdrowienie ks. Jana. Znając historię choroby ks. Jana uważamy, że wydarzył się cud. Ks. Jan doznał bowiem ciężkiego zawału serca, z uszkodzeniem przegrody serca, a następstwem były liczne poważne powikłania. Był trzykrotnie operowany i trzykrotnie znajdował się na granicy życia i śmierci. Dzisiaj ks. Jan żyje, funkcjonuje normalnie, jest rezydentem w Parafii św. Józefa w Pasłęku, nadal służąc Panu Bogu i ludziom.

Dyrektor Hospicjum Elbląskiego – dr Wiesława Pokropska, w roku 2018 udała się z tym świadectwem do Kardynała Kazimierza Nycza, który potwierdził niezwykłość działania łaski Bożej w przypadku ks. Jana.

Tym właśnie świadectwem umotywowaliśmy pragnienie pozyskania Relikwii Błogosławionego Stefana w naszej kaplicy.

Było to dla nas na tyle doniosłe wydarzenie, że dzielimy się nim z Państwem z radością.

Kontakt

Hospicjum Elbląskie
im. dr Aleksandry Gabrysiak

ul. Toruńska 17B,
82-300 Elbląg
biuro@ehospicjum.pl
www.ehospicjum.pl
Telefony
Pielęgniarka koordynująca
Oddział
Opieka domowa
Pracownik socjalny
Gabinet lekarski
więcej ...

55 239 61 52
55 239 61 50
55 239 61 51
55 239 61 51
55 239 61 58