Pola Nadziei 2021

aktualizacja 2021-03-30

Zapraszamy do wzięcia udziału w #akcjażonkilove

Zapraszamy do wzięcia udziału w #akcjażonkilove - czyli POLA NADZIEI DLA HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO. Akcję organizujemy od 2004 roku. Od tamtej pory rokrocznie brały w niej udział setki wolontariuszy, wśród których byli m.in. uczniowie, przedszkolaki, pedagodzy, rodzice, bibliotekarze, członkowie zaprzyjaźnionych organizacji... I tylko dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli akcja miała taki wymiar i pomagała wspierać Elbląskie Hospicjum. Przez te lata wspólnie organizowaliśmy kwesty, koncerty, kiermasze, Bieg Nadziei, konkursy.

Było tak do roku 2020... W zeszłym roku został wprowadzony tzw. lockdown, bo pandemia zmieniła totalnie nasze funkcjonowanie i nasza akcja - po raz pierwszy od lat - nie odbyła się w ogóle. W tym roku jednak nie chcemy tracić możliwości bycia razem w tej wspaniałej akcji, niech się niesie idea opieki hospicyjnej w świat. A także prosimy o udział w zbiórce/zrzutce żonkilowej, tym razem nie do puszek, a na zrzutka.pl.

Co proponujemy w ramach akcji?

Reprezentantem akcji jest żonkil. Do tej pory za wrzut do puszki Wolontariusze dawali ten symbol nadziei (akcji), teraz chcemy zaproponować taką formę dołączenia do akcji:

1. Polub wydarzenie #akcjażonkilove - czyli POLA NADZIEI DLA HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO- na Facebooku, zachęcamy też do użycia nakładki związanej z naszą akcją: Nakładka #akcjażonkilove Jeśli nie masz konta na FB, powiedz o akcji tym, co mają swoje konto na FB, albo pomiń ten krok.

2. Narysuj kwiat żonkila, np. wg wskazówek rysowniczki Anity #Cliptures, lub zrób zdjęcie z żonkilem. Filmik instruktażowy tu: Jak narysować żonkila

3. Umieść rysunek/zdjęcie na swoim profilu – koniecznie oznaczając w taki sposób: #akcjażonkilove (wszystkie rysunki zgromadzą się na FB pod tym #). Jeśli nie masz profilu na FB pochwal się żonkilem wysyłając go na adres: anna@ehospicjum.pl, będzie nam bardzo miło.

4. Dorzuć się do zbiórki #akcjażonkilove (na nasze Hospicjum). Wystarczy, że klikniesz ten link: dorzuć się do zbiórki na rzecz Hospicjum Elbląskiego
Pamiętajcie, każda Wasza złotówka zaprocentuje dobrem!

Jeśli wolisz zrobić przelew na nasze konto, jest tu: KONTO BANK PEKAO SA 30 1240 1226 1111 0010 0946 0053 - koniecznie w tytule wpisz: #akcjażonkilove

Jeżeli macie Państwo jakieś swoje, inne pomysły jak być z nami, zapraszamy do kontaktu z Koordynatorką: Anna Podhorodecka, anna@ehospicjum.pl, tel. 552396165

Jeszcze kilka zdań o nas. Zespół Hospicjum Elbląskiego od ponad 30 lat sprawuje opiekę nad ciężko chorymi dziećmi i dorosłymi. BEZPŁATNIE. Rocznie pod opieką naszego Hospicjum znajduje się ponad 800 osób. Pracujemy zgodnie z naszą misją, która mówi: Hospicjum Elbląskiego jest zapewnienie jak najlepszej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej i socjalnej osobom nieuleczalnie chorym, dorosłym i dzieciom, będącym pod opieką hospicjum. Opieka ta obejmuje także rodziny pacjentów w czasie choroby i okresie osierocenia.

Dom hospicyjny przechodzi metamorfozę, abyśmy mogli stworzyć jeszcze lepsze warunki dla ciężko chorych osób. W 2019 roku rozpoczęliśmy realizację projektu zakładającego remont, modernizację i rozbudowę naszego domu hospicyjnego. Cóż, przyszło nam kontynuować ww. prace w szczególnych okolicznościach roku 2020 i 2021, kiedy to w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną nasze stałe wydatki znacznie wzrosły, a wpływy do naszego budżetu bardzo zmalały, gdyż akcje charytatywne, które miały przynieść spory zastrzyk finansowy dla naszego Hospicjum, musieliśmy odwołać. Dlatego prosimy dziś abyście Państwo byli z nami!

Zapraszamy do udziału w tegorocznej akcji, choć w takim trochę okrojonym wymiarze.
Dziękujemy jednocześnie za każdy uprzejmy gest! Każda przysłowiowa złotówka będzie dla nas cenna i zaprocentuje dobrem!

Zapraszamy po więcej informacji na www.ehospicjum.pl oraz na profil: www.facebook.com/HospicjumElblaskie/

********🌝 🄿🄾🄻🄰 🄽🄰🄳🅉🄸🄴🄸 🌝 🄿🄾🄻🄰 🄽🄰🄳🅉🄸🄴🄸 🌝**********

Wiosna trochę nas zwodzi, ale żonkile niczym niezrażone kwitną jak szalone🌝🤩😁... i to nie tylko pod hospicjum.
Zobaczcie jakiego pięknego żonkila i nazwę naszej tegorocznej akcji narysowała Anita Clip_tures

Nam się bardzo podoba, a Wam? 🤷‍♀️😃
wkrótce zapowiemy jak można wziąć udział i jak wesprzeć #HospicjumElblaskie poprzez akcję.
Nasi Przyjaciele są z nami! To dobra wiadomość 🙏
Ech, kiedy wrócą bezpieczne czasy? ✊

#akcjażonkiLove, #PolaNadziei, #Dziękujemyzakażdązłotówkę, #DziękiWamlepiejsięukłada, #ZmieniamySwiatNaLepszy, #1procentHospicjumElbląske,