Pola Nadziei 2020

aktualizacja 2020-03-14

Ramowy plan akcji

Zapraszamy na Pola Nadziei 2020. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod honorowymi patronatami: Wojewody warmińsko-mazurskiego, Prezydenta Elbląga oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg.

„Pola Nadziei” to program stworzony w 1988 roku w Edynburgu, w Szkocji, rozpoczęła go Fundacja Marie Curie Cancer Care. Celem programu jest pozyskanie środków na potrzeby hospicjów, propagowanie idei opieki hospicyjnej i uwrażliwianie społeczeństwa na los umierających. Żonkil jest symbolem nadziei dla chorych.

Co roku jesienią na całym świecie sadzi się cebulki żonkili. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, wolontariusze kwestują na rzecz hospicjum. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany do puszki datek kwiat żonkila lub jego symbol – symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie.

Czekamy więc na Wolontariuszy, aby zrealizować poniższe plany.

• 25 kwietnia – kwesty w sklepach: Leclerc, Kaufland, Centrum Handlowe Ogrody i na terenie miasta,
  • 26 kwietnia – III Bieg Nadziei i rodzinny piknik w Bażantarni (zapisujcie się, a jak ktoś nie biega, to niech przyjdzie na piknik, bądźmy razem w tym dniu!),
  • 26 kwietnia – kwesty przy kościołach w Elblągu, Pasłęku, Zielonce Pasłęckiej, Drulitach, Młynarach, Jarnołtowie, Błudowie, Gronowie Elbląskim i Markusach.

Najbardziej istotny jest wymiar edukacyjny tej akcji, więc zachęcamy Dyrektorów placówek edukacyjnych do włączania się w naszą akcję.

Jednocześnie ważną kwestią jest pozyskanie środków finansowych na rzecz podopiecznych naszego Hospicjum. Jak Państwo zapewne wiecie, aby zapewniać jak najlepszą opiekę, realizujemy remont i rozbudowę Hospicjum Elbląskiego, a na to potrzebujemy ok. 4 mln zł.

Pobiegnijcie w biegu/przyjdźcie na piknik/udostępnijcie wydarzenie/dorzućcie się do zbiórki/Bądźcie sponsorem nagród! Zmieniajcie z nami świat na lepszy! Bądźcie z nami! I prośba specjalna: róbcie papierowe żonkile, jak w zeszłym roku!

Elektroniczne zapisy na bieg tutaj.

Kaufland Elbląg ul. Teatralna 5 E.
Leclerc Elbląg,
CH Ogrody Elbląg

Współorganizatorzy:
EL-Aktywni Stowarzyszenie Krzewienia Sportu,
MOSiR Elbląg,
GRIZ "Bielik"

Szczegółowe informacje wkrótce na naszym profilu Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak oraz na www.ehospicjum.pl

Serdecznie zapraszamy na POLA NADZIEI 2020. Wkrótce opowiemy o wszystkich działaniach. Dzisiaj zapraszamy na III Bieg Nadziei, który wystartuje 26 kwietnia.

Elektroniczne zapisy na bieg

Zapisujcie się, 2 miesiące szybko uciekną. 🚶‍️🚶‍🏃‍️🏃‍

Wydarzenie dostępne jest na Facebooku HospicjumElblaskie: