„Mam na imię Sandra i za rok pewnie będę maturzystką.” Tak przedstawia się Sandra - przesympatyczna młoda dziewczyna, podopieczna Hospicjum Elbląskiego, dla której w tym roku organizowany będzie przez EL-Aktywni Stowarzyszenie Krzewienia Sportu #BiegMikołajów2019.

Sandra jest nastolatką, ale jej życie różni się od życia większości jej rówieśniczek. Dlaczego? Ponieważ, można by powiedzieć, miała mniej szczęścia. Sandra urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, niedowładem kończyn, zespołem Arnolda-Chariego (to i tak nie wszystkie nazwy). Dużo tego, prawda?

Sandra jest uczennicą IV LO, jednak ze względu na swoje choroby to nie ona chodzi do szkoły, a nauczyciele przychodzą do niej do domu i realizują program szkoły średniej.
Życie Sandry jest bolesne z powodu tych wszystkich chorób. Jednak przy wsparciu bliskich dzielnie walczy o godne życie. W codziennym funkcjonowaniu pomaga jej mama Beata i siostra Malwina. Robią wszystko co trzeba, z szacunkiem, przy wsparciu Zespołu Hospicyjnego. Mama Sandry jednak sama poważnie choruje i coraz częściej to siostra Malwina opiekuje się Sandrą. – Jestem z nimi, zrobię dla nich wszystko! Pieniędzy zawsze brakuje, więc od lat zajmuję się rękodziełem i rozprowadzam swoje prace po dobrych ludziach, zbierając na opiekę nad ukochaną siostrą – mówi pani Malwina.
Bliscy Sandry nie są w stanie opłacać wszystkich rachunków związanych z potrzebami Sandry, więc proszą nas o pomoc. Najpilniej potrzebują łóżka medycznego i wsparcia finansowego w rehabilitacji, która jest niezbędna i będzie, bo przed dziewczyną czwarta operacja kręgosłupa.

Kochani, miłość góry przenosi, a nadzieja umiera ostatnia, pomóżmy Sandrze! Weźmy udział w biegu - #BiegMikołajów2019

Gorącą, pyszną zupą tradycyjnie już biegaczy nakarmi Willa Piękny Widok Elbląg, ul.Bema 53.

Dziękujemy!

Kontakt

Hospicjum Elbląskie
im. dr Aleksandry Gabrysiak

ul. Toruńska 17B,
82-300 Elbląg
biuro@ehospicjum.pl
www.ehospicjum.pl
Telefony
Pielęgniarka koordynująca
Oddział
Opieka domowa
Pracownik socjalny
Gabinet lekarski
więcej ...

55 239 61 52
55 239 61 50
55 239 61 51
55 239 61 51
55 239 61 58