Pamięci Profesora Jacka Łuczaka

Podczas dzisiejszej Mszy św. modliliśmy się za ś.p. Profesora Jacka Łuczaka, a Szefowa przywołała swoje wspomnienia związane z tym wspaniałym Kolegą.

To właśnie dzisiaj, 31 października społeczność hospicyjna żegna swojego Mistrza – Profesora Łuczaka, wielkiego człowieka, lekarza. Prof. dr hab. Jacek Łuczak założył Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, przez wiele lat pełnił funkcję Krajowego Konsultanta ds. medycyny paliatywnej, był Przewodniczącym Krajowej Rady Opieki Paliatywnej przy Ministrze Zdrowia, a także współtwórcą hospicjum Palium w Poznaniu i pierwszej poradni walki z bólem w Polsce. We wrześniu tego roku Profesor odznaczony został Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Profesor Łuczak to dla Elbląga człowiek szczególny, wywarł wielki wpływ na rozwój opieki paliatywnej i Hospicjum Elbląskiego w czasie jego powstawania. Pomagał naszemu Hospicjum w wielu trudnych sytuacjach, również tych finansowych. Pozostaniemy Mu wdzięczni na zawsze!

Łączymy się w żalu z rodziną i przyjaciółmi oraz społecznością Hospicjum Palium Motyle dla hospicjum

Odpoczywaj w pokoju, Profesorze!