Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w Elblągu

„[…]Pewnej wiosny na pewnej łące wyrósł przepiękny kwiatuszek. Był on tak piękny, że zachwycał wszystkie pszczółki, które przelatywały nad łąką. Zaprzyjaźnił się z jedną z nich. […]spędzili wiele cudownych chwil. Pewnego dnia pszczółka zauważyła, że kwiatuszek nie jest taki wesoły jak zawsze. -Czy dobrze się czujesz, kwiatuszku? -Smutno mi, odpowiedział kwiatuszek, życie jest piękne ale dla mnie skończy się niedługo […]Smutek pszczółki trwał krótko, one wolą coś robić. -Wiesz co, kwiatuszku, nie uzdrowię Cię, to nie jest w mojej mocy, ale mogę sprawić, że przestaniesz się smucić[…]zagrała na skrzydełkach, a jej muzyka nie była wcale smutna, przypominała, że każda chwila życia jest cudowna[…]”

Filmik jest cudny, od Fundacji Hospicyjnej.

To jedynie fragment bajki, którą dzieciom opowiedziała pszczółka Malinka, chcąc wyjaśnić przedszkolakom z Przedszkola nr 4 w Elblągu -co to jest hospicjum i na czym polega opieka paliatywna.

Przedszkolaków przyjęła pani Ania – fundraiserka Hospicjum, dzieci przekazały zebrane podczas akcji POLA NADZIEI pieniądze w kwocie 520,56 zł. Dziękujemy!

Pani Ania opowiadała o hospicjum i włączyła film pt.: "Pszczółka Malinka". Dzieci rozmawiały z panią rehabilitantką i zamieniły parę zdań z panem doktorem, z panią wolontariuszką, paniami pielęgniarkami oraz przywitali się miło z panią psycholog i pacjentką naszego Hospicjum.

Dziękujemy za wizytę i zebrane złotówki!