Wizyta przedszkolaków z Przedszkola nr 4 w Elblągu

„[…]Pewnej wiosny na pewnej łące wyrósł przepiękny kwiatuszek. Był on tak piękny, że zachwycał wszystkie pszczółki, które przelatywały nad łąką. Zaprzyjaźnił się z jedną z nich. […]spędzili wiele cudownych chwil. Pewnego dnia pszczółka zauważyła, że kwiatuszek nie jest taki wesoły jak zawsze. -Czy dobrze się czujesz, kwiatuszku? -Smutno mi, odpowiedział kwiatuszek, życie jest piękne ale dla mnie skończy się niedługo […]Smutek pszczółki trwał krótko, one wolą coś robić. -Wiesz co, kwiatuszku, nie uzdrowię Cię, to nie jest w mojej mocy, ale mogę sprawić, że przestaniesz się smucić[…]zagrała na skrzydełkach, a jej muzyka nie była wcale smutna, przypominała, że każda chwila życia jest cudowna[…]”

Filmik jest cudny, od Fundacji Hospicyjnej.

To jedynie fragment bajki, którą dzieciom opowiedziała pszczółka Malinka, chcąc wyjaśnić przedszkolakom z Przedszkola nr 4 w Elblągu -co to jest hospicjum i na czym polega opieka paliatywna.

Przedszkolaków przyjęła pani Ania – fundraiserka Hospicjum, dzieci przekazały zebrane podczas akcji POLA NADZIEI pieniądze w kwocie 520,56 zł. Dziękujemy!

Pani Ania opowiadała o hospicjum i włączyła film pt.: "Pszczółka Malinka". Dzieci rozmawiały z panią rehabilitantką i zamieniły parę zdań z panem doktorem, z panią wolontariuszką, paniami pielęgniarkami oraz przywitali się miło z panią psycholog i pacjentką naszego Hospicjum.

Dziękujemy za wizytę i zebrane złotówki!

Kontakt

Hospicjum Elbląskie
im. dr Aleksandry Gabrysiak

ul. Toruńska 17B,
82-300 Elbląg
biuro@ehospicjum.pl
www.ehospicjum.pl
Telefony
Pielęgniarka koordynująca
Oddział
Opieka domowa
Pracownik socjalny
Gabinet lekarski
więcej ...

55 239 61 52
55 239 61 50
55 239 61 51
55 239 61 51
55 239 61 58