30 lat Hospicjum Elbląskiego - Koncert Jubileuszowy

15 grudnia w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych odbył się wspaniały koncert w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, usłyszeliśmy wspaniałe utwory:

• A. Vivaldi – Zima
  • H. Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur
  • I. J. Paderewski - Melodia
  • V. Monti - Czardasz
  • A. Piazzolla - Oblivion
  • G. Bacewicz – Oberek

Następnie na scenę wyszły „Szalone” z MDK w Elblągu i zaśpiewaliśmy wraz z nimi kolędy.

Koncert nosił nazwę VOICES FOR HOSPICES – czyli Głosy dla Hospicjów. Takie koncerty odbywają się od wielu lat na całym świecie się. Przesłaniem tej międzynarodowej akcji jest solidarność z pacjentami Hospicjów i ich rodzinami. Nasz koncert był takim gestem solidarności, tym mocniejszym, że odbywał się w roku Jubileuszowym Elbląskiego Hospicjum.

Przed koncertem Anna Podhorodecka przywitała wszystkich gości, a następnie zaprosiła dr Wiesławę Pokropską, Dyrektor Hospicjum Elbląskiego, która w tym hospicjum jest od samego początku, a od 25 lat jest jego dyrektorem. Pani Dyrektor powiedziała wiele ciepłych słów:

Szanowni Państwo!

Zwykle, gdy obchodzony jest Jubileusz chwali się Jubilatów i dziękuje im za lata pracy. W dniu dzisiejszym chciałabym zmienić tę formułę. To my jako Jubilat – Hospicjum Elbląskie - chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu.

Te ponad 30 lat naszej obecności i funkcjonowanie w mieście oraz regionie utrwaliło nasz wizerunek.

Jednak gdybyśmy nie mieli tylu wspierających nas ludzi, nie byłoby tego Jubileuszu.

Pamiętamy o tym, doceniamy to i przekazujemy naszą wdzięczność i szacunek i tym obecnym na tej Sali i tym nieobecnym. Dziękujemy władzom miasta i regionu i województwa, władzom lokalnym, duchowieństwu.

Dziękujemy wspaniałym wolontariuszom, którzy w różny sposób wspomagali i wspomagają naszą działalność podczas codziennej pracy w hospicjum, czy poprzez uczestnictwo w kampaniach społecznych.

Wszystkim którzy wspierali nas finansowo, darowiznami czy odpisem 1% podatku, dzięki czemu sukcesywnie możemy poprawiać jakość naszej opieki.

Dla nas najważniejszy jest pacjent, i myślę, że dla wszystkich którzy nas wspierali też człowiek był i jest najważniejszy. Zostańcie ze słowami św. Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Po koncercie były życzenia, kwiaty i moc dobrych słów, a także życzenia świąteczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy przez te 30 lat byli i są z nami!

O wydarzeniu tym pisały również www.portel.pl

zdjęcie pochodzi z serwisu portel.pl