Obchody XXVI Światowego Dnia Chorego

Dziś obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Dzień ten ustanowił Jan Paweł II w 1992 r. Papież wyznaczył na obchody tego dnia przypadające 11 lutego wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes.

U nas uroczystości związane z tym świętem odbyły się już w piątek. Wśród zgromadzonych gości, którzy odwiedzili Chorych byli m.in.: J.E. Biskup Elbląski ks. Jacek Jezierski, Prezydent miasta Witold Wróblewski, radny miasta Elbląg Jan Redzimski, pani Danuta Podjacka - lekarz prowadzący OIOK w Szpitalu Wojewódzkim.

Uroczystą Mszę św. celebrował J.E. Biskup Elbląski ks. Jacek Jezierski. Podczas Mszy św. był udzielany sakrament namaszczenia chorych.

Po uroczystości goście odwiedzili Pacjentów, ks. Biskup składając życzenia podarował każdemu różaniec, a pan Prezydent obdarował koszem owoców, dobrym słowem i żółtymi tulipanami. Uroczystości zakończyliśmy miłym czasem spędzonym przy kawie, owocach i słodkich wypiekach.

Więcej zdjęć z obchodów możecie znaleźć na naszym facebooku HospicjumElblaskie