Nasza hospicyjna codzienność to powtarzalne rytuały wynikające z kompleksowej opieki. To kojąca świadomość, że jutro znów ktoś przygotuje kąpiel, nakarmi, przyjdzie porozmawiać. To życzliwa obecność, przejawiająca się przede wszystkim gotowością słuchania. To odwiedziny bliskich. Dla niektórych możliwość wzięcia udziału w zajęciach terapeutycznych.

Bywa, że przyjedzie ktoś, kogo dawno nie było, ktoś przywiezie ulubione ciasto, przyjdą dzieci, dzieci przyprowadzą wnuki… takie małe wielkie przyjemności.

W tygodniu wpadła w odwiedziny mała Zuzia z mamą, odwiedzała babcię. Cudowna mała dziewczynka😊.

Pani Helena jak co tydzień upiekła pyszną drożdżówkę.

Pan Jerzy znowu dzielił się obiadem, bo mu za dużo było.

A nasi cudowni Wolontariusze złożyli nowiutkie stoły i krzesła, które będą służyły nam, dopóki nie zrobi się zbyt zimno na dworze.

Jak dobrze, że jesteście!

Fotorelacja na stronach Facebook Hospicjum Elbląskiego