Dzisiaj (08-12-2016r.) odbywała się Gala Wolontariatu. Byli na niej nasi tegoroczni nominowani do Barw Wolontariatu: Julia Rokicka, Aleksandra Czerwińska, Piotr Kwaśniewski, Sylwester Żerdziński, Radosław Kałuża.
Wszystkim Wolontariuszom GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

DO ZOBACZENIA W WIĘKSZYM GRONIE 15 GRUDNIA:-).

Kilka zdań o naszych Wolontariuszach: Wolontariusze w naszym Hospicjum są od zawsze, od nich właściwie się zaczęło.

Przed ok.trzydziestu laty, przy Parafii św. Jerzego zaczęły powstawać pierwsze grupy wolontariuszy, składające się z lekarzy, pielęgniarek, księdza, nauczycieli, słuchaczy szkoły medycznej, psychologa i farmaceutów...
Dzisiaj w Elbląskim Hospicjum pracuje sztab wykwalifikowanych pracowników, ale nadal nie wyobrażamy sobie codzienności bez wolontariuszy, którzy towarzyszą w codziennym życiu pacjentom i nam pracownikom.

A robią wszystko: posługują przy łóżku ciężko chorych osób - na oddziale hospicyjnym, karmią, pomagają rehabilitantom podczas usprawniania pacjentów, przygotowują salę i poczęstunek na pobyty dzienne dla pacjentów i rodzin, dbają o porządek w garażu i o czystość samochodów hospicyjnych, wypożyczają sprzęt medyczny dla osób chorych. Z kolei inni dbają o zagospodarowanie zieleni, jeszcze inni wspierają nas zdalnie, poprzez wsparcie informatyczne, albo np. drukują nam cenne materiały promocyjne.

Więcej o samej Gali Wolontariatu i jej laureatach przeczytacie www.portel.pl/...wolontariat-mnie-zmienil...

Kontakt

Hospicjum Elbląskie
im. dr Aleksandry Gabrysiak

ul. Toruńska 17B,
82-300 Elbląg
biuro@ehospicjum.pl
www.ehospicjum.pl
Telefony
Pielęgniarka koordynująca
Oddział
Opieka domowa
Pracownik socjalny
Gabinet lekarski
więcej ...

55 239 61 52
55 239 61 50
55 239 61 51
55 239 61 51
55 239 61 58