Pola Nadziei 2016

Kończymy Pola Nadziei 2016 w pięknym stylu !!!

Kochani i Drodzy Przyjaciele.

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczne "Pola Nadziei" dzięki wszystkim zaangażowanym, których tu nie zdołamy wymienić, przyniosły kwotę 47 280, 25 zł. Tyle jeszcze nie było!

Bardzo, bardzo dziękujemy za każdą chwile, którą poświęciliście dla nas przy tegorocznej akcji.


Pola Nadziei w Gimnazjum nr 1. Dziękujemy za włączenie się w akcję!

Byliśmy na festynie Spółdzielni Mieszkaniowej "Zakrzewo". Dziękuję dziewczynom z kl. Ib oraz Pani Agnieszce Śliwińskiej i Pani Annie Snopek za przygotowanie naszego stoiska: wspaniałe malowanie twarzy, zbiórkę na rzecz elbląskiego hospicjum i warsztaty plastyczne dla dzieci.
Pani Ania Rzadkiewicz przygotowała występ tanecznych zespołu "Tańczące dziewiątki", a Pani Justyna Wasiak i Pani Małgorzata Górecka dzieci ze świetlicy.


My też odwiedzamy naszych przyjaciół - Przedszkole nr 10 w Elblągu

A oto relacja z tych odwiedzin:

Dzisiaj (27 kwietnia) odwiedziła nas pani Anna Podhorodecka z elbląskiego hospicjum. Dzieci obejrzały film który w przystępny dla dzieci sposób wyjaśnił co to jest hospicjum. Przedszkolaki dowiedziały się, że są wolontariuszami, bo przygotowały żonkile, dzięki którym mogliśmy wspomóc finansowo tą instytucję. Na koniec przekazaliśmy pani Ani pieniądze które udało nam się zebrać dzięki Państwu. Nasze przedszkole uzbierało w tym roku aż 660 zł 98 gr i 1 euro, Dziękujemy!


 


 

Kwestowania polonadziejowego ciąg dalszy - ekipa z Przedszkola nr 17.

Dzisiaj Pani Kamila z Przedszkola nr 17 z ekipą kwestują w Parafii Św. Brata Alberta. Trochę ziiiimno;-). Dzielna ekipa na zdjęciach:-).

Pozdrawiamy serdecznie!


Elbląskie Goldeny w akcji POLA NADZEI 2016

Żonkil to symbol nadziei dla chorych na raka. W całym kraju trwa kolejna edycja kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei". Elbląskie Goldeny po raz trzeci dołączą do akcji i już w najbliższą sobotę, 23.04.2016 roku o godzinie 12, ruszymy z Placu Jagiellończyka głównymi ulicami miasta z misją Smile

Potem około godziny 15 przeniesiemy się do Parku dla Psów na Dolince gdzie również będziecie mogli dołożyć swoją cegiełkę do puszki.

Elbląskie Goldeny po raz kolejny włączyły się w „Pola Nadziei".
Rozpoczęli dzisiaj w samo południe. Uzbrojeni w żonkile, puszki kwestarskie i uśmiechy chodzili po centrum miasta, wzbudzając żywe zainteresowanie.
Potem były odwiedziny w hospicjum, gdzie psy chętnie poddawały się przytulaniu i głaskaniu, wywołując radość na twarzach.
Dziękujemy, kochani, że o nas pamiętacie!


 

Wieści z Gimnazjum nr 6 w Elblągu

Uwaga, uwaga, jak donosi pani Marzena Maślińska, opiekun szkolnego koła "Wolontariusze z szóstki", w Gimnazjum nr 6 dużo się dzieje wokół „Pól Nadziei".

Na terenie szkoły wolontariusze przeprowadzili kwestę dla rodziców i nauczycieli, planują jeszcze kiermasz ciast dla uczniów. „Spontanicznym gestem było wykonanie żonkili na zajęciach techniki przez uczniów z klasy 3c pod kierunkiem pana Marcina Deoniziaka. Jesienią "Wolontariusze z szóstki" zasadzą nasze żywe żonkilowe pole przy szkole."

Ponadto wolontariusze z Gimnazjum nr 6 kwestowali w niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego, przy ul. Świerkowej.

Dziękujemy Wam gorąco, kochani!


My tu liczyny

Serdecznie dziękujemy T. Deker Patissier & Chocolatier s.c., Cukiernia w Elblągu!
Wolontariusze i pracownicy hospicyjni, od rana liczący pieniądze z puszek kwestarskich, dostali z Cukierni ku pokrzepieniu przepyszny tort!

T. Deker Patissier & Chocolatier s.c.,T. Deker Patissier & Chocolatier s.c.,


 

Tak o akcji Pola Nadzei pisali na info.elblag.pl

Około 400 wolontariuszy zbiera w ten weekend fundusze na rozbudowę elbląskiego Hospicjum. Kwesta prowadzona jest w ramach akcji „Pola Nadziei" i odbywa się w trzech marketach na terenie Elbląga oraz w elbląskich i okolicznych parafiach. W zamian za datki ofiarodawca otrzymuje żonkila - kwiat, który jest międzynarodowym symbolem nadziei. Łącznie w ramach akcji rozdanych zostanie ok. 10 tys. żonkili.

Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/31,45135,Elblaskie-Hospicjum-chce-sie-rozbudowac-Trwa-akcja-zbierania-srodkow-na-ten-cel.html

W sobotę, 16 kwietnia datki dla elbląskiego Hospicjum wolontariusze zbierali m.in. w hipermarkecie E.Leclerc przy ul. Żeromskiego


Pola Nadziei 2016 w Elblągu trwają do końca maja. Szkoły i Przedszkola w tym czasie organizują m.in. kwesty na terenie swoich placówek.

Dziś i jutro kwesty, ale jeżeli nie znajdziecie Wolontariusza z puszką to nic nie szkodzi, zawsze można kliknąć tu http://www.siepomaga.pl/f/stowarzyszenienarzeczhospicjumelblaskiego i przez serwis siepomaga.pl przelać darowiznę w całkowicie DOWOLNEJ kwocie.


 

Natomiast w Piotrze i Pawle

"Piotr i Paweł", tu jak zawsze pani Kasia ze swoimi wolontariuszami z ZSTI, dzisiaj we współpracy z SP nr 18 i Przedszkolem Bajka.
I jak zwykle mega kreatywność. Na chodnikach rysunki, hasła zamiast plakatów:-). No zobaczcie sami. Szacunek.Kiss

Więcej zdjęć w galerii na końcu stronu ...


 

Działo się w E.Leclerc

W sklepach się dzieje! Wolontariusze są, jak zawsze z nami, i tym razem nie zawiedli! Dyrektor Hospicjum oraz Dyrektor Leclerca czuwały nad kwestą.


 

Pola Nadziei - kwesta w elbląskich hipermarketach

Kwesty w sklepach Leclerc, Piotr i Paweł i Kaufland trwają, a do nas tymczasem dotarły żonkile - 5000 kwiatów - które przywiózł pan Michał Walentynowicz, właściciel Hurtowni Kwiatów.

Wielkie dzięki!!! Inni nie dali rady Cry

Kwiaty odbierają dziś nauczyciele ze szkół, na jutrzejsze kwesty w parafiach.

 


Uwaga! Uwaga!

Pasłęk szykuje się do niedzielnego kwestowania. Dzisiaj przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Pasłęku przekazały nam zrobione przez siebie pięknie żółte żonkile! Dziękujemy!

A jutro wieczorem ścinamy kwiaty z pasłęckiego Pola Żonkilowego. Pozdrawiamy!

Koordynatorzy z Pasłęka.


Już wystartowaliśmy ...

Uwaga, uwaga! Lajkujcie nas na facebooku!!! Nasi Dobroczyńcy sfinansują 4 tysiące żonkili, które w piątek przyjadą z Holandii Smile
Żonkile rozdamy w niedzielę podczas kwesty pod kosciolami Smile
Lajkujcie, to będzie wspaniale podziekowanie.

Uwaga, uwaga! Pola Nadziei 2016 się dzieją.

Taka sytuacja żonkilowa z dziś;-). Jesteśmy ciekawi jak wyglądają Wasze plony? Przesyłajcie zdjęcia.
A może klasa II c z II Liceum się pochwali!:-)

Do kwestowania zaprosiliśmy Parafie, Szkoły, Przedszkola. Wszyscy się zgodzili!

Tak więc kwestujemy 16 kwietnia w sklepach: KAUFLAND, LECLERC, PIOTR I PAWEŁ.
17 kwietnia w Parafiach na terenie Elbląga, Pasłęka i Gronowa Górnego.
Może spotkasz gdzieś żonkila. A może chcesz się przebrać za niego?

Zachęcamy!

 

Kontakt

Hospicjum Elbląskie
im. dr Aleksandry Gabrysiak

ul. Toruńska 17B,
82-300 Elbląg
biuro@ehospicjum.pl
www.ehospicjum.pl
Telefony
Pielęgniarka koordynująca
Oddział
Opieka domowa
Pracownik socjalny
Gabinet lekarski
więcej ...

55 239 61 52
55 239 61 50
55 239 61 51
55 239 61 51
55 239 61 58