Inauguracja czytania bajek już w poniedziałek.

14 listopada 2015.

Inauguracja czytania bajek związanych z kampanią "Hospicjum to też Życie" już w poniedziałek.

Tymczasem chcemy się pochwalić ciepłymi słowami skierowanymi do nas od pani Wioletty Piaseckiej, bajkopisarki naszej rodzimej.

"Jestem szczęśliwa, że zostałam zaproszona do wzięcia udziału w kampanii społecznej „Hospicjum to też Życie. Tym bardziej, że w tym roku odbywa się pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom".

Nikt i nic nie zwróci dziecku, po stracie rodzica, szczęśliwego i beztroskiego dzieciństwa. Za żadnym z zakrętów nie będzie czekała na niego dobra wróżka, by zdjąć z drobnych ramion kłopoty ponad miarę. To my, dorośli możemy rozejrzeć się wokół siebie, czy gdzieś blisko mały człowiek nie potrzebuje pomocy lub czy za ścianą nie rozgrywa się cichy dramat.

Bądźmy dobrymi opiekunami, nie tylko dla swoich pociech. Dziś, w dobie powszechnej emigracji, takich dramatów jest dużo więcej. Jako rodzice, pamiętajmy również, że małymi sierotami są nie tylko dzieci, które straciły jednego, czy oboje rodziców, ale także te, dla których rodzice nie znajdują czasu.

Kochamy dzieci mądrze, nie lekceważmy ich problemów, okazujmy miłość i serce.

Całym sercem podpisuję się pod tą inicjatywą i zapraszam do Filii Nr 5 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Nalazków. 4 grudnia o godzinie 17.00. Będę czytała moją baśń Dwie Małgosie." Wioletta Piasecka