"Pola Nadziei 2016" już rozpoczęte

10 października 2015 r. to dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Rozpoczęła się kolejna edycja kampanii Hospicjum to też Życie, o której wkrótce, a my rozpoczęliśmy też "Pola Nadziei 2016".
Przed Hospicjum zostały zasadzone żonkile, i przykryte świerkiem, co by ptaszki się nie posiliły cebulkami.

Cebulki sadzili też uczniowie II LO:

"We wtorek, 13 października, mimo zimna, uczniowie klasy II c liceum pielili, kopali, grabili i podlewali, a wszystko dla akcji Pola Nadziei organizowanej corocznie przez i dla Elbląskiego Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak. Cebul narcyza zwanego popularnie żonkilem mamy 500. Sadziliśmy zgodnie ze sztuką, wiedzą, wedle umiejętności. Chłopcy dali siłę, dziewczynki umiejętność planowania i organizowania. Ile z tego wyrośnie- zobaczymy, nadzieję mamy na wszystkie, po to, żeby w kwietniu kwestować dla tych, którzy nadziei potrzebują najwięcej.
Trzymamy kciuki, żeby wysiłek, którzy uczniowie włożyli inicjując akcję w tym roku, zakwitł na żółto. Małgorzata Głowacka
opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu"

Pozdrawiamy Ogrodniczki i Ogrodników:-)