W sobotę, 13 czerwca, rusza szósty rajd rowerowy „Przez Polskę dla polskich hospicjów". To 9 dniowy Rajd przez Polskę dla polskich hospicjów, a jego uczestnicy pokonają 1100 km trasy prowadzącej z Gdańska do Krakowa pozyskując jednocześnie środki na wsparcie polskich hospicjów. Uczestnicy odwiedzą na trasie 7 hospicjów, w tym Hospicjum Elbląskie, które otrzymają sprzęt od Fundacji.

U nas uczestnicy rajdu będą gościć w sobotę, planują być ok. 14:00. Przekażą nam w darze łóżka dla pacjentów objętych opieką w swoich domach. Posilą się (wolontariusze już działają) i ok. 15.30 pojadą dalej.

Patronami honorowymi rajdu są: Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB, wielokrotna mistrzyni Europy oraz mistrzyni Polski w cross-country, oraz Damian Zieliński, wielokrotny mistrz Polski i Europy w kolarstwie torowym.


http://www.fundacjababcialiny.org.pl/rajd-rowerowy-2015.html

Pierwsze doniesienia z Cycle Poland 2015.

Od rana Marylka wraz z Kubą przygotowywali posiłek (na bogato;-) dla ponad dwudziestoosobowej grupy kolarzy rajdu charytatywnego Cycle Poland 2015.

Marylka, Kuba i p. Ewa nakryli wspaniale stół gdy pierwsza grupa kolarzy wjechała na Toruńską.
Po powitaniach i ochłonięciu kolarze zasiedli do stołu, była okazja się posilić przed dalszą drogą.
Dużą popularnością cieszyły się naleśniki, których Szefowa kuchni nasmażyła całkiem przyzwoitą ilość...
Przyjechali do nas, startując z Gdańska, przed godz. 14. Oj, było i gorrrąco...

---

"Dzień na rowerze bez dramatycznej kraksy to dzień stracony, a dzień dzisiejszy straconym nie był. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a nam wszystkim udało się szczęśliwie dojechać do drugiego hospicjum w Elblągu. Dla tego hospicjum przekazaliśmy trzy specjalistyczne łóżka. Łóżka te są bardzo potrzebne pacjentom, a najlepszym tego dowodem jest fakt, że wręczyć mogliśmy tylko jedno z łóżek, ponieważ pozostałe były już używane przez pacjentów.

Byliśmy równie wdzięczni za ciepłe powitanie, które czekało na nas w Elblągu jak obfity poczęstunek prosto z grilla. Odpowiednio nakarmieni i napojeni opuściliśmy miasto spodziewając się trasy która łagodnie rozrusza nasze nogi, ale zamiast tego czekał na nas najcięższy podjazd dzisiejszego dnia."

To cytat z bloga Fundacji Babci Aliny, gdzie co roku jest relacja z rajdów w dwóch językach: http://www.alinafoundation.org/blog

 

Tu na zachętę kilka fotek, a na naszym koncie Picasa więcej:

https://picasaweb.google.com/1001887644364…/CyclePoland2015…

Kontakt

Hospicjum Elbląskie
im. dr Aleksandry Gabrysiak

ul. Toruńska 17B,
82-300 Elbląg
biuro@ehospicjum.pl
www.ehospicjum.pl
Telefony
Pielęgniarka koordynująca
Oddział
Opieka domowa
Pracownik socjalny
Gabinet lekarski
więcej ...

55 239 61 52
55 239 61 50
55 239 61 51
55 239 61 51
55 239 61 58