Hospicjum Elbląskie, od września 2010 roku prowadzi swoją działalność przy ul. Toruńskiej 17B. Powierzchnia nieruchomości ma 0,5275 ha. Powierzchnia budynku wynosi 1484,65 m2. W budynku funkcjonuje Oddział, na którym jest 14 sal chorych, gdzie umieszczonych jest 28 łóżek dla pacjentów. Jedna sala jest dedykowana wyłącznie dzieciom.

Sale wyposażone są w niezbędny sprzęt, czyli m.in.: dobrej jakości łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, komody, telewizory, fotele, szafki, lampki, wieszaki oraz niezbędny sprzęt medyczny. Na Oddziale i przy Oddziale funkcjonują również takie pomieszczenia jak: łazienki wyposażone w wanny Deltom z podnośnikami i brodziki, WC, apteka, gabinet zabiegowy, sala rehabilitacyjna i kinezyterapii, pro morte, magazynki na pościel i drobny sprzęt medyczny, brudownik z dezynfektorem i szafkami na baseny, pomieszczenia socjalne, gabinet lekarski, gabinet psychologów, pokój wolontariatu, sala konferencyjna (odbywają się tam szkolenia, pobyty dzienne oraz inne spotkania), ogród zimowy, kuchnia.

Hospicjum Elbląskie obejmuje rocznie swoją opieką ok. 650 osób (w opiece stacjonarnej i domowej łącznie). Prowadzone formy opieki nad pacjentami i ich rodzinami:

• Hospicjum Stacjonarne

• Poradnia Medycyny Paliatywnej

• Oddział Dziennego Pobytu

• Hospicjum Domowe

• Zespół długoterminowej opieki domowej dla dorosłych i dzieci wentylowanych mechanicznie

• Hospicjum Domowe dla Dzieci

• Hospicjum Domowe w Pasłęku

• Zespół Wsparcia Osieroconych

Opiekę sprawuje wielodyscyplinarny zespół specjalistów złożony z doświadczonych lekarzy, pielęgniarek, opiekunek medycznych, salowych, rehabilitantów, pracownika socjalnego, psychologów, farmaceuty, kapelana, Szefowej kuchni, kierowcy. Pracę stałych pracowników hospicjum uzupełniają nieocenieni wolontariusze, jedni pracują z nami od lat, inni krótkoterminowo ale wszyscy wkładając swe wielkie serce.

Nad wszystkim czuwa Dyrekcja we współpracy z kilkoma jeszcze osobami tj.: koordynatorki pielęgniarek, księgowa, kadrowa, inspektor ds. promocji.

Zespół w opiece domowej dojeżdża do pacjentów, udzielając potrzebnej opieki w domach pacjentów. Dojeżdżamy do osób zamieszkujących w promieniu 80 km od Elblągu. Dzieci obejmowane są także opieką domową oraz stacjonarną, na oddziale hospicyjnym.

OPIEKA W HOSPICJUM JEST BEZPŁATNA.

Nasz zespół - zdjęcie z roku 2013.

Zespół Hospicjum 2013