Pola Nadziei 2015 na starcie… czekamy na zgłoszenia placówek!

Pola Nadziei to wspaniały program zainicjowany przed laty przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga. Co roku - we wrześniu i październiku - w ramach akcji sadzone są żonkile, bo żonkil jest symbolem nadziei.

Wiosną, kiedy kwiaty kwitną, odbywają się akcje, których celem jest pozyskanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie - uwrażliwienie głównie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy. To bardzo ważne wydarzenie, bo pokazuje jak istotna jest opieka hospicyjna, bo pozyskujemy środki niezbędne do sprawowania tej opieki, a osób potrzebujących takowej jest coraz więcej.
W nasze działania włączają się co roku elbląskie i pasłęckie placówki edukacyjne. Zapraszamy do zgłaszania się wypełniając formularz, który jest do pobrania na stronie hospicjum.

Gorąco zachęcamy chętnych również do współpracy przy organizacji akcji charytatywnej Pola Nadziei.
Aktualnie ramowy program tegorocznej akcji jest następujący:

•  2 kwietnia - jesteśmy na zawodach pływackich - IX Elbląska wiosna Pływacka - organizowanych przez Uczniowski Klub Pływacki „JEDYNKA" w Elblągu i MOSiR
  •  18 kwietnia - festyn rodzinny na Placu Jagiellończyka
  •  18 kwietnia - kwesty na terenie miasta
  •  19 kwietnia - kwesty na terenie elbląskich i pasłęckich parafii

A w czerwcu, jak co roku - zjazd Żonkilowych Hospicjów w Krakowie, na którym przedstawiciele polskich hospicjów podsumowują, relacjonują i planują następne działania.
Współorganizatorami tegorocznej akcji są: Stowarzyszenie Elbląg Europa, Elbląski Oddział Abstrakcyjny, CSE „Światowid".

Elbląska akcja charytatywna „Pola Nadziei" odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Elbląga.