Co obywatele mówią o przekazywaniu 1%? Dlaczego warto?

Oto pięć głównych powodów, dla których warto przekazać 1% podatku:

1. To najprostszy sposób wspierania ważnych społecznie celów. Mimo, iż niesiona pomoc nie jest bezpośrednia, zaś środki na koncie nie ulegają uszczupleniu, to jednak pomagamy potrzebującym. Co więcej, obserwując działalność danej organizacji (chociażby czytając wpisy na jej stronie internetowej) podatnik zyskuje poczucie, że ma wkład w niesienie pomocy potrzebującym i działania na rzecz otoczenia.
2. Podatnik ma możliwości decyzyjne - to on wskazujemy do kogo trafi część podatku dochodowego, który powinien zapłacić państwu.
3. Przekazując 1% podatku mamy pewność, że kwota zostanie wydana we właściwy sposób. Na stronie www.pozytek.gov.pl można znaleźć publikowane sprawozdania organizacji pożytku publicznego.
4. Przekazanie 1% jest niezwykle łatwe - zajmuje tylko kilka minut poświęconych na wypełnienie kilku dodatkowych pól w rocznym zeznaniu podatkowym.
5. Pomaganie jest trendy.

A co Wy na to?