„POLA NADZIEI 2014” zakończone

„POLA NADZIEI 2014" zakończone.

Jesteśmy dumni, że znowu tak dużo osób pomagało nam mówić o opiece hospicyjnej, łamać tabu i stereotypy, a także pozyskać środki finansowe dla Hospicjum Elbląskiego.

Wpływy z tegorocznych Pól Nadziei to kwota 31 976,35 zł. W tym zbiórka na terenie Pasłęka wyniosła 5 964,87 zł, a elbląska 26 011,48 zł. Koszty zbiórki wyniosły 1075,59 zł.

Powyższa zbiórka to efekt finansowy kwietniowych kwest pod kościołami w Elblągu, Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej oraz na całym terenie tych miejscowości. Szkoły i przedszkola z Elbląga i Pasłęka organizowały kwesty na terenie swoich placówek. Kwestowała także szkoła im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Milejewie. Zostaliśmy też zaproszeni do przeprowadzenia prelekcji.

Kwesty odbywały się także w hipermarkecie E. Leclerc, supermarkecie „Piotr i Paweł" oraz w Specjal Pub w Elblągu. Dziękujemy za tę możliwość, to dla nas dużo znaczy!

Dzięki pozyskanym środkom finansowym będziemy mogli zaopatrzyć Hospicjum Elbląskie w dobrej jakości sprzęt, opatrunki i inne niezbędne akcesoria, wg listy potrzeb, która jest na bieżąco uaktualniana. Dobry sprzęt ułatwia zespołowi pracowników i wolontariuszy realizację misji, która brzmi: „Misją Hospicjum Elbląskiego jest zapewnienie jak najlepszej opieki medycznej, psychologicznej, duchowej i socjalnej osobom nieuleczalnie chorym, dorosłym i dzieciom, będącym pod opieką hospicjum. Opieka ta obejmuje także rodziny pacjentów w czasie choroby i okresie osierocenia."

Poza kwestami i prelekcjami, w dniu 26 kwietnia włączyliśmy się w wydarzenie o wymiarze duchowym i jednocześnie sportowym. W ramach obchodów kanonizacji Jana Pawła II, o 10:30 z Placu Jagiellończyka wystartował rajd rowerowy, długość trasy to symboliczne 21 km, (organizatorami byli Urząd Miasta Elbląg i CSE „Światowid"). My też tam byliśmy, w żółtych koszulkach z żonkilami - symbolem nadziei, byli z nami także Elbląski Oddział Abstrakcyjny i Golden Retrivery (https://www.facebook.com/goldenwospelblag). Każdy uczestnik Rajdu otrzymał żonkilową naklejkę, z którą pokonywał trasę rajdu.

Serdecznie dziękujemy Proboszczom, Burmistrzowi Pasłęka, wolontariuszom, pracownikom Hospicjum, pracownikom Urzędu Miasta w Pasłęku, nauczycielom, dzieciom i młodzieży z elbląskich i pasłęckich szkół, młodzieży z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego, członkom grupy Golden Retriver. Dziękujemy także naszym lokalnym mediom za wsparcie i czuwanie nad kolejną akcją. Dziękujemy wszystkim nie wymienionym, którzy byli z nami i nam pomagali przy tym przedsięwzięciu :-).

Dziękujemy PortElowi za nieodpłatne opublikowanie niniejszego sprawozdania.

Zapraszamy do polubienia nas na na naszym profilu facebookowym: www.facebook.com/HospicjumElblaskie.

Anna Podhorodecka