Oferujemy pełną oddania opiekę dla każdego indywidualnego pacjenta - wtedy, gdy chory i rodzina potrzebują jej najbardziej.

Pracownicy hospicjum doskonale wyczuwają niepokoje osób chorych i ich rodzin, znają drogi rozwiązywania problemów. Co ważne - opieka hospicyjna obejmuje nie tylko osobę cierpiącą, lecz również jej najbliższych.

Otoczenie osoby chorej przeżywa przecież lęk przed śmiercią, uczucie bezsilności wobec choroby oraz jej objawów. Wiadomo, że najlepiej czujemy się w domu zwłaszcza, gdy chorujemy; dla takich właśnie sytuacji stworzone jest hospicjum domowe.

Zespoły hospicyjne odwiedzając chorego, opiekują się nim, wspomagając jednocześnie jego rodzinę. Są jednak sytuacje, gdzie taka możliwość jest wykluczona, gdyż z różnych względów nie możemy zapewnić bliskiej osobie całodobowej opieki w domu. Wówczas chory znajduje miejsce u nas - w stacjonarnym hospicjum.