27 kwietnia 2013r.

Wstępne sprawozdanie.

Co roku, w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi bierze udział w programie „Pola Nadziei” sadząc cebulki, propagując zasady opieki paliatywnej poprzez edukację społeczną oraz kwestując na rzecz hospicjów, dając w zamian żonkil-kwiat symbolizujący nadzieję.

27 kwietnia 2013 roku także w Elblągu żonkilowe pole czekało na naszych wolontariuszy, którzy zbiórkę żonkili zaczęli o 8 rano, w siąpiącym deszczu. Padało do ok. 10.30, co nie zniechęciło wolontariuszy, w każdym razie nie wszystkich;-). Plac Jagiellończyka zapełnił się ok.  godz. 11, gdyż rozpoczęliśmy festyn rodzinny. Podczas którego sporo się działo:

Po powitaniu przez Panią Dyrektor Wiesławę Pokropską zaśpiewały dzieciaczki z Przedszkola nr 13. Następnie zaprosiliśmy uczestników konkursu  „JUBILEUSZOWY BANER NA XX - LECIE HOSPICJUM STACJONARNEGO W ELBLĄGU” do zaprezentowania prac zespołowych-jubileuszowych banerów.

Elbląscy Strażacy zaprezentowali samochód ratowniczo-gaśniczy z JRG 2, była też prezentacja sprzętu, pokaz ratownictwa medycznego, omówienie zasad bezpieczeństwa w domu, szkole, na wakacjach itp., w namiocie (stanowisko edukacyjne) PSP, gdzie znajdowała się wystawa sprzętu ratowniczego oraz fantom do prezentacji udzielania I -szej pomocy.

Gdy jury konkursowe obradowało na scenie wystąpiły „Skaczące Nutki” oraz „Teen Tones” pod kier. Macieja Skrzypczaka  z CSE „Światowid” .

A na Placu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego udostępnił tor przeszkód oraz symulator zderzeń.

W namiocie  PGNiG malowano twarzyczki, była jak zwykle długa kolejka.  Młodzież z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego można było podziwiać jako  szczudlarzy oraz skorzystać z instruktażu robienia dużych baniek mydlanych, obsługi poi/kijów ogniowych, żonglowania, jazdy na monocyklu, kręcenia talerzami.

Dziewczyny z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym rysowały kredą żonkilowe rysunki na Placu.

Żonkilowa bryczka z Gospodarstwo Agroturystycznego z Piastowa woziła po mieście wszystkich, którzy mieli na to ochotę.

Członkowie Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej "Kuźnia Pruska" z Pasłęka ubarwili nasz festyn wcielając się w niezwykle wysokie

27 kwietnia kwesty w Kauflandzie i Leclercu oraz na terenie Elbląga

A jutro kwesta odbędzie się przy Parafii św. Józefa w Pasłęku, a do końca maja w pasłęckim szkołach i przedszkolach.

FESTYN ODBYWAŁ SIĘ W RAMACH WARMIŃSKO-MAZURSKICH DNI RODZINY

Bieżące informacje na: www.ehospicjum.pl oraz www.facebook.com/HospicjumElblaskie

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM

Szczególne podziękowania kierujemy do wolontariuszy i ich opiekunów, dziękujemy firmom i osobom, kolejność wymienianych przypadkowa:

Firma ATUT, CT, ELZAMBUD, Kaufland, Leclerc, CSE Światowid, Stowarzyszenie Elbląg Europa i Elbląski Oddział Abstrakcyjny, Liceum Plastyczne w  Gronowie Górnym, Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Lasem", Straż Pożarna w Elblągu, WORD, Liceum im. J. Romanowskiej, PGNiG, Cleaner.

Dziękujemy Patronom medialnym: Dziennik Elbląski, PortEl, Telewizja Elbląska.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, a  których tu nie wymieniliśmy z imienia.

Zamieszczamy protokół z przyznania nagród w konkursie. Protokół z konkursu !!!

Zapraszamy na naszą stronę na facebook.com, gdzie informacje są najszybciej umieszczane: www.facebook.com/HospicjumElblaskie

Galeria zdjęć

To ten sobotni, do którego również zapraszamy: