Zespół wentylacji domowej Hospicjum Elbląskiego

Zespół wentylacji domowej działający przy Hospicjum Elbląskim zaprasza Państwa do współpracy.

Zajmujemy się domową długoterminową opieką nad pacjentami z niewydolnością oddechową, którzy wymagają wspomagania oddechu inwazyjnego lub nieinwazyjnego. Działamy na terenie Elbląga i okolic. Kwalifikujemy pacjentów do odpowiedniego rodzaju wentylacji i zapewniamy im pełną opieką lekarsko-pielęgniarsko, rehabilitacyjną i psychologiczną w domu.

Obejmujemy opieką pacjentów z chorobami układu oddechowego, chorobami neurologicznymi, po urazach z niewydolnością oddechową wymagającymi wspomagania oddechu respiratorem.

Zapewniamy:

• kwalifikację pacjentów do programu wentylacji domowej w miejscu pobytu pacjenta (dom, szpital),
  • opiekę lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów mających doświadczenie w pracy z pacjentem wentylowanym inwazyjnie i nieinwazyjnie,
  • przeszkolenie rodziny i opiekunów w zakresie procedur i technik niezbędnych dla prawidłowego i bezpiecznego prowadzenia wentylacji domowej,
  • pomoc rodzinie w zakresie organizacji opieki w domu,
  • pomoc psychologa,
  • sprzęt medyczny konieczny do prowadzenia wentylacji domowej.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie elbląskiego hospicjum zapewniamy naszym pacjentom wysokospecjalistyczną opiekę w każdym potrzebnym dla pacjenta aspekcie.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt

Wojciech Wenski

Anna Molenda-Skonieczna

Joanna Gaza

Pielęgniarka koordynująca Urszula Patalan

Kosztuje to niewiele wysiłku, a pomóc można tak wielu potrzebującym.