Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu gościem w Hospicjum Elbląskim

Wzorem lat poprzednich Teatr im. Aleksandra Sewruka wziął udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Instytut Teatralny pod nazwą: „Dotknij Teatru". Akcja jest skierowana w szczególności do osób, które na co dzień nie mogą przyjść do teatru lub chcą zobaczyć go z innej strony.
W tym roku Teatr gościł u nas, na Toruńskiej.

Na pobyt czwartkowy przybył do nas aktor, pan Piotr Boratyński.

Pan Piotr przeczytał nam książkę Érica-Emmanuela Schmitta pt.: "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu", i zrobił to w taki sposób, że urzekł publiczność, zwłaszcza jej żeńską część;-). Pięknie czytał, akcentował emocjonalne fragmenty, rozbawiał... a potem został, żeby porozmawiać, podyskutować. Odbyła się dość emocjonująca dyskusja, gdyż ta książka tak właśnie działa.
Historia jest o dziecięcym osamotnieniu i odrzuceniu ze strony bliskich, podczas gdy zwyczajny sklepikarz (Pan Ibrahim) może swoim uczuciem, mądrością życiową, podpieraną Koranem odnaleźć drogę do dobrego życia, uwolnionego od żalu, złości wobec rodziny... itd. Po przeczytaniu zapadła chwila ciszy, książka bowiem kończy się happy endem
Emotikon wink
ale wcześniej opisane jest dobre odchodzenie Pana Imbrahima, ostatnia lekcja dla młodego Momo, słowa o zadowoleniu z całego swego życia, zgodzie na to co nieuchronne i wewnętrznym pogodzeniu, czułe pożegnanie.
W książce genialnie jest opisane jak działa zwykły uśmiech, że działa jak lekarstwo.

Serdecznie polecamy tę lekturę tym, którzy jej jeszcze nie czytali.

A naszemu Teatrowi serdecznie dziękujemy za obecność w naszym życiu. Pozdrawiamy serdecznie pana Piotra!