Drodzy Przyjaciele!

Serdecznie zapraszamy do współpracy przy akcji „POLA NADZIEI” – kilka słów o niej, gdyby ktoś jeszcze nie wiedział - to światowa akcja edukacyjno-charytatywna. Wiosną, kiedy zakwitają „żonkilowe pola”, mówimy o idei hospicyjnej i zbieramy fundusze dla hospicjów. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę, gdyż właśnie żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei. W każdą akcję angażujemy wielu wolontariuszy, dzięki nim rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

Tegoroczne Pola rozpoczęły się w Polsce 16 marca, kończą 25 maja. W ramach tegorocznej akcji wyjątkowo nie będzie festynu rodzinnego na Placu Jagiellończyka. Zorganizujemy jednak:

• kwesty, pierwsza kwesta odbywać się będzie pod elbląskimi i pasłęckimi kościołami w dniu 6 kwietnia, kolejna w hipermarketach Leclerc oraz Kaufland w dniu 26 kwietnia br.
  • również 26 kwietnia planujemy włączyć się w wydarzenie o wymiarze duchowym i  jednocześnie sportowym. W ramach obchodów kanonizacji Jana Pawła II, o 10:30 z Placu Jagiellończyka startuje rajd rowerowy, długość trasy to symboliczne 21 km, (organizatorami są Urząd Miasta i CSE „Światowid”). My tam będziemy w żółtych koszulkach z żonkilami – symbolem nadziei.

Więcej informacji wkrótce, najbardziej na bieżąco jest nasz profil facebookowy: www.facebook.com/HospicjumElblaskie.

Jak co roku zachęcamy Państwa do jak najszerszej współpracy. Można zgłaszać swoje pomysły na dołożenie swojej cegiełki do akcji.

Powodzenie akcji zależy od ludzi, którzy współpracują przy danym przedsięwzięciu, więc sobie
i Państwu życzymy dobrych pomysłów!

Kontakt z nami:
Koordynator wolontariatu Beata Bajor nr tel. 55 239 61 50,
Koordynator akcji charytatywnych Anna Podhorodecka e-mail: biuro@ehospicjum.pl, tel.: 55 239 61 65.

Pielęgniarka koordynująca Urszula Patalan

Kosztuje to niewiele wysiłku, a pomóc można tak wielu potrzebującym.